Aktualitet

I shpallur në kërkim, Stresi surprizë për ditëlindje, i shkon Berishës në Korçë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:38 - 15/10/21 |
mapo.al

Reperi Arkimed Lushaj i njohur ndryshe si Stresi ndodhet në qytetin e Korçës sot aty ku ish-kryeministri Sali Berisha po mban takimin e radhës me demokratët. Këngëtari është filmuar mes demokratëve në hyrje të ambientit ku pritet të mbahet ‘foltorja’ e radhës e liderit historik të Partisë Demokratike.


Kjo sigurisht është një suprizë për vetë Berishën, duke qenë se Stresi e ka shfaqur gjithmonë adhurimin e tij për ish-kryeministrin. Ai ka marrë pjesë në të gjitha protestat e Partisë Demokratike.


Por sot, duke qenë se Berisha kishte dhe ditëlindjen e tij të 77, Stresi i dhuroi dhe trëndafila me njgyrë blu.Nderkohe qe eshte kenduar dhe himni kombetar pas dhurimit te nje buqete me lule dhe pershendetjes “shume urime per ty”.
krah Berishës do të jetë, Edmond Spaho, Gjergji Papa, Sorina Koti, Agron Azisllari, Devis Osmani, Eleina Qirici, Ardi Shkëlqimi, Arben Ristani, Tritan Shehu, Klevis Balliu, Flamur Noka etj. Gjithashtu jane te pranishem edhe shume drejtues lokale te Pogradecit, Devollit dhe Kolonjes.

Lexo edhe :  Basha reagon pas 'Foltores': E trishtueshme sa poshtë ka rënë Sali Berisha


Kujtojmë këtu se Berisha prej disa kohësh ka filluar takimet me demokratët në terren, në kuadër të “Foltores”, e cila ka si qëllim bashkimin e së djathtës dhe kthimin e saj në një parti fituese.

Deri tani, Berisha ka zhvilluar takime në Tiranë, në Fier, në Vlorë, në Shkodër, në Durrës, në Gjirokastër dhe në Kukës, ndërsa sot zhvillon takimin e radhes në Korçë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas