Aktualitet

Takimi i qeverive Shqipëri-Kosovë, ja vendi ku do mbahet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:33 - 28/09/20 |
mapo.al

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbajnë takimin e radhës të premten.


Burimet në media bëjnë me dije se takimi do të mbahet më 2 tetor, ora 11:00 në Tiranë, saktësisht ”Pallati i Kongreseve”.


Takimi në fakt ishte planifikuar të mbahej në Shkodër, por duket se palët kanë ndryshuar mendje dhe do spostojnë takimin në Tiranë. Shqipëria do ketë po të njëjtin kryeministër, Edi Ramën kurse Kosova vjen me risi pasi ka kryeministër Avdullah Hotin, tashmë prej qershorit në detyrë.1Etiketa: , ,

Pas