Takimi me komandantin e KFOR, Kurti: S’kam informacion për ndërhyrje në veri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka dhënë detaje për takimin me komandantin e KFOR lidhur me situatën në veri të vendit, pas vendosjes së reciprocitetit të targave. Në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Kurti zbuloi për mediat se me komandantin janë vazhdimisht në kontakt dhe mohoi të ketë përgatitje për ndërhyrje nga KFOR. … Continue reading Takimi me komandantin e KFOR, Kurti: S’kam informacion për ndërhyrje në veri