Aktualitet

Takimi me Pompeo/ Pse ndryshon postimi i Ramës, nga njoftimi i VOA


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:02 - 05/02/20 |
mapo.al

Zëri i Amerikës ka bërë një pasqyrim të takimit të kryeministrit Rama me Sekretarin e Shtetit, Pompeo. Me siguri, Voa teksa bën raportin ka parasysh njoftimin që ka bërë Departamenti i Shtetit. Ajo cfarë thotë Zeri i Amerikës është krejt e ndryshme nga ajo cfarë postom kryeministri në FB e tij.

Sipas Voa, temat e bisedës kanë qënë, prioritetet e OSBE, drejtimin e të cilës e ka Shqipëria, ecuria e vendit tonë drejt BE, reforma në drejtësi, angazhimet e NATO-s, dhe cështja e muxhahedinëve irananë të strehuar tek ne.


Sipas postimit që ka bërë Rama, del se temat kanë qënë shengeni rajonal, bisedimet Serbi-Kosove, KCK dhe angazhimet strategjike në NATO.
Me të drejtë, pyetja lind, pse janë kaq të ndryshëm dy lajmërimet, dhe kujt duhet t’i besojmë. Zeri i Amerikës ndërkohë duhet thëne se ka një reputacion të padiskutueshëm për saktësinë e informacionit, sidomos kur bëhet fjalë për takimet në Departamentin e Shtetit.

Lexo edhe :  Rama: Në fundjavë mbërrijnë 90 mijë e 800 vaksina AstraZeneca


LEXO EDHE: 

Uashington/ Rama takon Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo (VIDEO)

 

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas