Aktualitet

Takimi me Ramën, Varhelyi: Çfarë do të diskutojmë sot në Samitin e Tiranës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:11 - 10/06/21 |
mapo.al

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit në Tiranë.


Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve për rajonin e Ballkanin Perëndimor paraqitur nga KE.


Ai gjithashtu thekson se do të shihet përpara për Samitin e Procesit të Berlinit që mbahet më 5 korrik.STATUSI NGA OLIVER VARHELYI
Përpara Samitit të Tiranës me drejtuesit e # Ballkanit Perëndimor u takova me Kryeministrin Edi Rama. Ne do të diskutojmë zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve, të paraqitur për rajonin ngaKE, si dhe shikojmë përpara për në Samitin e Procesit të Berlin me udhëheqësit e rajonit në 5 korrik.LEXO EDHE:

Samiti me liderët e Ballkanit Perëndimor, Rama pret komisionerin Várhelyi

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas