Takimi me Ramën, Varhelyi: Çfarë do të diskutojmë sot në Samitin e Tiranës

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit në Tiranë. Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve për rajonin e Ballkanin Perëndimor paraqitur nga KE. Ai gjithashtu thekson se do të shihet përpara për Samitin e Procesit të Berlinit që mbahet … Continue reading Takimi me Ramën, Varhelyi: Çfarë do të diskutojmë sot në Samitin e Tiranës