Teknologji

Tashmë limuzinën e dizanjuar për Putin, mund ta blini edhe ju…


               Publikuar në : 08:52 - 11/03/19 |
mapo.al

Nëse dëshironi dhe nëse xhepi ua përballon, edhe ju mund të keni një makinë si e Vladimir Putin.


Në Gjenevë, prodhuesi Rus i makinave Aurus, prezantoi makinën Senat Limousine L700, një ri-mishërim i Rolls-Royce.

Kompania prezantoi një model i cili u ndërtua për një lider, u dizajnua për Putin, i cili ka drejtuar vetë një Aurus.

“Ai është shumë i interesuar rreth teknologjisë dhe preferon ti provojë vetë,” tha CEO i Aurus Franz Gerhard Hilgert për Putinin. “Përpara se ta pëlqejë diçka, ai dëshiron ta kuptojë, të mësojë sesi funksionon.”

L700 vjen në një version të blinduar 7 tonësh ndërsa ofrohet edhe në versionin normal. Hilgert tha se makina ka 600 kuaj fuqi dhe një kambio automatike, e gjitha “Made in Russia.”

Çmimi i makinës do të bëhet i ditur muajin e ardhshëm.


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas