Aktualitet

Të gjashtët në botë për emigracion – Basha: Ka ardhur koha të largojmë Ramën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:44 - 20/01/21 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha sjell në vëmendje konkluzionin e Eurostat, se Shqipëria ndodhet në vendin e gjashtë në botë për emigracion masiv.Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan se fajtori i vetëm është kryeministri Edi Rama.


“Rama e shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë tanë të ikin. Për shkak të dështimeve të Ramës, situata ekonomike është sot më e keqja në rajon”, – shprehet Basha teksa bën thirrje për ndryshim.
“Ne shqiptarët jemi të suksesshëm kudo në botë – ndaj nuk ka asnjë arsye pse të mos kemi sukses këtu në vendin tonë! Ka ardhur koha për ndryshim. Ka ardhur koha të largojmë Ramën dhe të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin tonë!”Postimi i kryedemokratit Lulzim Basha në “Facebook”:


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas