Aktualitet

Të gjithë të rinj – Kush janë personat që u plagosën me thikë në xhami (EMRAT)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:43 - 19/04/21 |
mapo.al

Mësohet identiteti i 5 besimtarëve të plagosur me thikë nga Rudolf Nikolli në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrugën e Kavajës, Tiranë.

Të lënduarit që fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën, janë të rinj, përkatësisht të moshave 22-35 vjeç.


Sipas burimeve për Mapo, bëhet fjalë për:

Donald Koçi – 35 vjeçSaba Peposhi – 22 vjeç


Mariglen Konja – 24 vjeç

Kleon Jaupaj – 26 vjeç

Anri Tola – 23 vjeç

Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Ende nuk dihen arsyet që e kanë shtyrë 34-vjeçarin Rudolf Nikolli të qëllojë me thikë 5 besimtarë myslimanë.

Ndërkohë, imami i xhamisë “Dine Hoxha”, Ahmed Kalaja, është shprehur për mediat se situata ndodhet nën kontroll.

LEXO EDHE:

E rëndë në Tiranë, një person me thikë futet në xhami dhe plagos 5 besimtarë

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas