Aktualitet

Të kërkojmë falje Mateo, na fal vogëlush!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:04 - 17/11/21 |
Luan Baçi

Shumë dhimbje dhe shumë trishtim, le pas për çdo njeri normal të ketij vendi të vogël dhe plot halle të mëdha!


E paimagjinueshme, e pabesueshme, e papranueshme, e paharrueshme, per prinderit, familjaret dhe te afermit e tij, kjo ngjarje dhe krim makaber.


Ngushellimet me te sinqerta dhe te thella, megjithese nuk ka fjale, qe e ngushellon kete!Monstra, qe te mori jeten, megjithese i njohur si i tille, i denuar si i tille, vazhdonte te jetonte i qete, ne monotonin e zakonshme te jetes, afer njerezve normal, afer ty Engjell.
U desh te merrte jeten tende te pafajshme ne moshen 8 vjeçare, ta nderpriste kete jete ne menyren me barbare, dhe me makabre, qe te vertetohej si i tille!Ky monster, ky perbindesh, i denuar dhe me pare, per rrembim personi, i njohur nga banoret e zones, si njeri problematik, i dhunshem, qarkullonte me mjete prerse te rrezikshme per jeten e te tjereve, i denoncuar shume here te tjera nga banoret per veprime, jo normale dhe te rrezikshme, perseri vazhdonte jeten i qete, prane njerezve normal!

Lexo edhe :  Vrasja makabre e 8-vjeçarit në Fier, dyshimet, e përfshirë edhe një femër

A nuk duhej qe policia ta kishte nen survejim dhe kontroll kete monster te rezikshme, qe denoncohej here pas here nga banoret?

A nuk njihej e kaluara e tij problematike dhe e rrezikshme?

A nuk duhej bashkia apo institucione te tjera pergjegjse te ketij shteti, te interesoheshin per nje monster te tille, qe jetonte i vetem dhe pa asnje ndihme, se si e menaxhonte kohen e tij?

Ky krim makaber, nuk eshte rastesi, pas ketij krimi qendron papergjegjshmeria e shtetit, mos ekzistenca e tij!

Te gjithe ne duhet te kerkojme falje per jeten tende, te gjithe duhet te ndihemi fajtor, te gjithe duhet te reagojme fuqishem!

Qofsh i paharruar engjell!

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas