Aktualitet

Të mbijetuarit e aksidentit: Autobusi u zvarrit 100 m, ndodhi shumë shpejt


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:16 - 25/07/21 |
mapo.al

Bilanci i aksidentit të autobusit me targa të Kosovës në Kroaci, është tragjik; 9 mërgimtarë, shqiptarë të Kosovës dhe një prej shoferëve humbën jetë tragjikisht.


Autobusi i kompanisë turistike “Deva Tours”, me 67 pasagjerë në bord, kthehej nga Frankfurti dhe kishte për destinacion Prishtinën kur doli nga rruga në autostradën e Slavonski Brod dhe u përmbys.


47 persona të tjerë, mes të cilëve edhe fëmijë, kanë mbetur të lënduar dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.Dy prej personave që kanë arritur të mbijetojnë nga aksidenti i rëndë, kanë dhënë një prononcim për mediat në Kosovë.Ata kanë treguar se si ndodhi ngjarja.E gjitha ndodhi brenda një minute. Vetëm kur kemi parë që është rrëzuar autobusi. Kemi parë kiamet. Shoferët kanë qenë në gjumë. Ata janë ndërruar kohë pas kohe”, ka thënë pasagjeri.

Lexo edhe :  Aksident i rëndë në Lezhë, autobusi përplaset me kamionin

Një pasagjer tjetër, ka treguar se të lënduarit janë mirë.

Autobusi ka shkuar zvarrë diku rreth 100 metra. Të lënduarit janë mirë”, ka thënë ai.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas