Kryesore

‘Të mos përsëritet’ – Opozita: Gjiknuri na refuzoi por konfirmojmë pjesëmarrjen në Këshillin Politik


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:46 - 17/09/20 |
mapo.al

Këshilli Politik do të mblidhet nesër në mesditë. Pas mosmarrëveshjeve për t’u mbledhur të mërkurën duket se opozita dhe maxhoranca kanë rënë dakord për t’u mbledhur nesër në orën 12:00.


Ndërkohë që Damian Gjiknuri kishte propozuar orën 10:30 të së premtes, dy përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë propozuar që mbledhja të zhvillohet në orën 12:00, gjë që është pranuar nga përfaqësuesi i maxhorancës.


Nëpërmjet një reagimi për mediat, opozita shprehet se e konfirmon pjesëmarrjen nesër në Këshillin Politik, duke shtuar se, edhe pse e konsideron si veprim të gabuar, refuzimin e mazhorancës për mbledhjen e së mërkurës.

Reagimi:“Z.Gjiknuri.
Ne mbledhjen e fundit te Keshillit politik nuk pati asnje dakordesi per te zhvilluar mbledhje diten e premte. Ju gjithashtu refuzuat kerkesen tone per mbledhje te Keshillit Politik diten e merkure.


Kjo logjike e funksionimit te njeanshem eshte krejt e kundert me menyren e ndertimit dhe funksionimit te Keshillit Politik, ku qofte ditet e mbledhjeve ashtu edhe rendi i dites jane dakordesuar konsensualisht me pare.

Megjithate duke e konsideruar kete si nje veprim te gabuar tuajin por qe nuk do perseritet më, konfirmojme pjesmarrjen tone dhe propozojme qe mbledhja te zhvillohet ne oren 12.00”, thuhet në e-maili-n e Bylykbashit e Vasilit.

Ndërkohë që zyrtarisht konfirmohet mbledhja nesër në mesditë.

LEXO EDHE: 

Këshilli Politik, PS paraqet nesër propozimet për koalicionet dhe listat

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas