Aktualitet

Të parët në Europë për azil ekonomik – Meta: Shqiptarët, më të pashpresë se sirianët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:27 - 22/01/21 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta shprehet se një shqiptar ndihet sot më i pashpresë se një sirian, iraken dhe afgan.Në një postim në “Facebook”, Meta shkruan se Shqipëria zë vendin e parë në Europë për numrin e azilantëve ekonomikë, duke lënë pas edhe vende të sapodala nga lufta dhe konfliktet civile.


Presidenti risjell grafikun e Eurostat, teksa shkruan se një sërë hapash duhen ndërmarrë për të ndaluar shpopullimin.
Si luftën efikase kundër varfërisë, zhdukjen e monopoleve, anulimin e koncesioneve korruptive, rritjen e prekshme të pagave dhe pensioneve, hapjen e vendeve të reja të punës, uljen e taksave, si dhe krijimin e shanseve dhe mundësive të reja.Postimi i presidentit Ilir Meta në “Facebook”:


1


Etiketa: ,

Pas