Aktualitet

Të pavaksinuar/ Shqiptarët rrahin rojet që s’i lejuan të hynin në lokal


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:52 - 07/11/21 |
mapo.al

Dy të rinj shqiptarë u arrestuan mbrëmjen e djeshme në Itali pasi rrahën rojet e sigurisë të një lokali.


Të rinjte, 22 dhe 23 vjeç tentuan të hynin në një lokal në Corso Italia, por për shkak se ishte mbushur plot në bazë të rregullave kundër koronavirusit, rojet nuk i lejuan.


Të rinjtë shqiptarë goditën rojet e sigurisë.Një makinë policie po kalonte në zonë dhe efektivët bënë të mundur arrestimin e të rinjve.
Dy rojet e sigurisë u dërguan me urgjencë në spital për të marrë ndihmë mjekësore.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas