Kryesore

‘Të ra maska’/ PD i përgjigjet Ramës: Hap listat 100% dhe tërhiq amendamentin për koalicionet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 24/07/20 |
mapo.al

Pas postimit në rrjetet sociale të kryeministrit Rama se hapja e listave 100 % i takon një diskutimi pas datës 30 korrik, i menjëhershëm ka qenë reagimi i partisë Demokratike.Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi ka reaguar duke i kërkuar kryeministrit Rama të pranojë hapjen 100 % të listave dhe të mos ketë frikë nga koalicioni opozitar.


“ER i ra maska! Prano hapjen 100 % të listave dhe tërhiq amendamentin e njëanshëm të tmerrit tënd nga koalicioni opozitar. Frika e ER nga zgjedhjet nuk mund të mbajë peng Shqipërinë!“, shkruan
Reagimi i tij erdhi pasi Damian Gjiknuri i kërkoi PD që të gjejë mbështetjen e 28 deputetëve për të paraqitur në Kuvend nismën me propozimet e saj lidhur me hapjen e listave 100 %.LEXO EDHE: 


‘Koalicionet s’do ndryshojnë’/ Rama-Bashës: Se sa për qind do hapen listat, diskutohet pas 30 korrikut

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas