Aktualitet

Të sëmurit obez me koronavirus i vihet në ndihmë me vinç
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 02/04/20 |
mapo.al

Zjarrfikësit në Londër përdorën një vinç për të nxjerrë nga banesa e tij një pacient obez, i cili dyshohet se ishte i prekur nga koronavirusi.Punonjësit e zjarrfikëses të veshur me maska mbrojtëse me filtër u fotografuan ndërsa nxirrnin pacientin obez nga kati i dytë ku banonte për t’ia dorëzuam më pas mjekëve që do i vinin në ndihmë.


Më pas zjarrfikësit i hoqën një pjesë të rrobave të tyre dhe i dërguan ato për t’u dezinfektuar. Operacioni i pazakontë për t’i ardhur në ndihmë pacientit zgjati për disa orë dhe për këtë arsye një pjesë e rrugës Uxbridge në kryeqytetin anglez u bllokua.


1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas