Aktualitet

Basha: Të shfrytëzosh këtë fatkeqësi për të mbyllur portale është kriminale

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 21:26 - 02/12/19 |
mapo.al

Kryedemokrati Lulzim Basha i kërkon Prokurorisë të nisë menjëherë hetimet pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për gazetarët, por edhe pas mbylljes së disa portaleve e faqeve të “Facebook”-ut.


Në një postim në “Twitter” Basha shkruan se të shfrytëzosh këtë fatkeqësi për të mbyllur portale, faqe ‘Facebook-u’ e rrjete të tjera sociale dhe të kërcënosh gazetarët vetëm pse janë kritikë me qeverinë, është kriminale.

Etiketa: , ,

Pas