Arkiva 2

Të shpallur në kërkim nga Italia, 3 persona arrestohen në Durrës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 09/12/19 |
mapo.al

Tre persona të shpallur në kërkim nga Italia, janë vendosur në pranga në sajë të një aksioni të policisë shqiptare në bashkëpunim me atë italiane në Durrës.


Policia nuk ka dhënë detaje në lidhje me identitetin e tyre dhe akuzat, por mësohet se tre personat në fjalë akuzohen për trafik narkotikësh.


Në këtë operacion të ndërmarrë gjatë mëngjesit të sotëm në Shijak, kanë marrë pjesë efektivë të RENEA-s, FNSH-së dhe autoritetet italiane.
Etiketa: ,

Pas