Aktualitet

Të shtëna me armë dhe disa viktima në Angli, Policia: Nuk është sulm terrorist


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:17 - 12/08/21 |
mapo.al

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në Plymouth të Anglisë, duke shkakuar disa viktima.


Lajmin e bëjnë me dije mediat britanike, të cilat ende nuk e kanë konfirmuar numrin e saktë të jetëve të humbura apo të të plagosurve.


Gjithashtu raportohet se autori është qëlluar, por nuk dihet nëse është vetëvrarë apo është qëlluar nga policia.

Shërbimet e urgjencës janë në vendin e ngjarjes në Keyham, ku ka pasur raportime të pakonfirmuara për të shtëna me armë dhe për një numër viktimash. Autoritetet kanë përjashtuar pistën e sulmit terrorist dhe ngjarja dyshohet rrjedhojë e një konflikti mes disa personave.1


Etiketa: , , ,

Pas