Aktualitet

Të shtëna me armë pranë bazës ushtarake në SHBA, autoritetet në alarm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:30 - 10/06/21 |
mapo.al

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pranë një baze ushtarake në San Antonio të Teksasit, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.


Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja zyrtare e bazës së “Lackland”, e cila nuk dha detaje të tjera për ngjarjen.


Nga të dhënat paraprake nuk raportohen persona të lënduar, ndërkohë që e gjithë zona përreth ndërtesës ushtarake është izoluar totalisht.Sipas mediave amerikane incidenti ndodhi shumë pranë dyerve të bazës dhe policia ka nisur kërkimet për gjetjen e personave përgjegjës.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas