Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Mullet, largohet autori
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:25 - 31/07/20 |
mapo.al

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë mbrëmje në Mullet. Personi i cili ka qëlluar mësohet se është larguar me një mjet tip fuoristradë.


Identiteti i tij ende nuk bëhet me dije por mësohet se nga ngjarja nuk ka persona të lënduar. Raportohet se personi në fjalë, ka qëlluar në një parking automjetesh.


Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si edhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.Njoftimi i Policisë: 


Tiranë/Informacion paraprak


Rreth orës 18:45, është njoftuar salla operative se në Mullet një shtetas dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe është larguar me shpejtësi me një mjeti tip “Foristradë”.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si edhe për identifikimin dhe kapjen e autorit.


Etiketa: , ,

Pas