ShowBizz

Të shtëna me armë zjarri pranë shtëpisë së Taylor Swift
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:35 - 29/09/20 |
mapo.al

Të dielën u dëgjuan të shtëna pranë shtëpisë së Taylor Swift në qytetin e New Yorku-t. Mediat raportojnë se fatmirësisht nuk pati të lënduar dhe se  subjekti nuk ishte këngëtarja e njohur por një dyqan këpucësh, “Patron of the New”.


Tre individë të paidentifikuar dhe të shpallur në kërkim, dy prej të cilëve thuhet se kishin veshur xhinse blu dhe bluza të bardha, qëlluan gjithsej katër herë.  Është e paqartë nëse Swift ishte në shtëpi në ato çaste.


Një banor vendas u shpreh se ky është shkëmbimi i dytë në zonë, në më pak se një muaj. “Është vërtet shqetësuese të shohësh dy krime të lidhura me armë të ndodhin në të njëjtin vend brenda një muaji”, tha ai.


Swift e bleu shtëpinë në New York në vitin 2018 dhe, sipas Tribeca Citizen, apartamenti është 8,300 metra katrorë.


Një person i njohur si Swift ndodh të mos jetë shumë i kujdesshëm kur bëhet fjalë për sigurimin e pasurive të patundshme. Për shkak se ylli i muzikës pop ka prona në shumë qytete të SHBA-së, ajo shpesh ka qenë viktimë e rasteve të tilla.


Në vitin 2019, Rogert Alvarado u dënua me burg nën akuzën e vjedhjes pasi u përpoq të hyjë në ndërtesën e saj tre katëshe në Manhattan, me vlerë rreth 8 milionë dollarë.


Etiketa: , , ,

Pas