Aktualitet

Të shtrirë përtokë për 8 minuta e 46 sekonda, mijëra njerëz protestojnë ndyshe për George Floyd

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:20 - 04/06/20 |
mapo.al

Polici që vrau George Floyd, Derek Chauvin është akuzuar për vrasje të shkallës së dytë, ndërsa tre policët që ishin me të akuzohen për ndihmë dhe nxitje të vrasjes.


Ndërkohë që prej shumë ditësh, mijëra njerëz po protestojnë në rrugët e SHBA-së për vrasjen e Floyd.


Sot protestuesit kanë zgjedhur të portestojnë të shtrirë në Urën e Portland, Oregon, në pozicionin që George u vra. Protestuesit qëndruan të shtrirë për 8 minuta e 46 sekonda, për të simbolizuar momentet e fundit të jetës së Floyd.


Pamjet nga protesta:Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas