fbpx

Aktualitet

Të ulet çmimi i naftës deri në 150 lek, lajmërohet protestë të hënën

               Publikuar në : 21:30 - 13/07/19 |
mapo.al

Në rrjetet sociale qytetarë të ndryshëm kanë shpërndarë një thirrje, që ditën e hënë të protestohet për uljen e çmimit të naftës. Qytetarët kërkojnë që çmimi i naftës të shkojë deri në 150 lek dhe jo më shumë. Në thirrjen e shpërndarë në rrjetet sociale, u kërkohet shoferëve që të fikin makinat nga ora 12:00-15:00 në shenjë proteste, kudo që të ndodhen.


Ditë e hënë, datë 15 korrik, të gjithë drejtuesit e automjeteve të fikin automjetet e tyre në rrugë, rrethrrotullime dhe kryqëzime prej orës 12:00-15:00 në shenjë proteste për uljen e çmimit të naftës, minimumi në 150 lekë të reja për litër”,- shkruhet në thirrjen e publikuar në rrjetet sociale.

Etiketa: ,

Pas