Aktualitet

“Të vijë Rama këtu”, Alibeaj nuk e lëshon foltoren, ndërpritet sërish seanca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 16/09/21 |
mapo.al

Ndërpritet për herë të dytë seanca e Kuvendit. Opozita kërkon prezencën e kryeministrit Edi Rama në sallë dhe nuk kanë pranuar që të flasin.


Teksa fillimisht kërkuan që të bënin një mbledhje, tashmë ka qenë Enkelejd Alibeaj ai i cili pasi ka marrë minutazhin e tij, nuk ka pranuar që të lëshojë foltoren në Kuvend.


E gjendur në këtë situatë, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka ndërprerë seancën për 10 minuta.LEXO EDHE:Ahmetaj merr fjalën, Alibeaj afrohet, truprojat rrethojnë foltoren5


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas