Auto

Të vjetra por super-të shtrenjta, ikonat e rrugëve shfaqen në festivalin e makinave ‘Midwest’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:57 - 16/09/18 |
mapo.al

Festivali i automjeteve Frankenmuth vijon të rritet dhe të impresionojë shumë njerëz, teksa nxjerr në publik tipet e makinave “midwest”.


Më shumë se 2500 makina dhe kamionë zbresin në qytetin me dekorime bavareze në SHBA, rreth 90 km në veri të Detroitit, ku kanë pasur qindra e mijëra spektatorë.


E veçanta e këtij spektakli është se ka hyrje të lirë dhe vende relaksuese për tu kënaqur.


<
>
1-30 2-33 3-29 4-31 5-28 6-22 7-21 8-18 9-16 11-10 12-11 13-9 15-9 16-9 18-5 19-6 20-9 22-5 23-5 24-3 25-3 26-3 27-1 29-1 30-2 makina-4Etiketa: , , , ,

Pas