Aktualitet

“Të zgjatet Vettingu”, Balla mbledh Kryesinë: Ndryshime Kushtetuese


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:09 - 20/09/21 |
mapo.al

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka mbledhur këtë paradite Kryesinë e grupit parlamentar.


Kjo mbledhje, është e para pas votimit të qeverisë së re në Kuvend dhe betimit të saj te Presidenti Ilir Meta.


Mësohet se kreu i Grupit të PS, Taulant Balla, iu ka kërkuar socialistëve të nisin menjëherë punën për ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e procesit të Vettingut.Te filloje puna per ndryshimet kushtetuese per zgjatjen e procesit te Vettingut”, mësohet të ketë thënë Balla.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas