Aktualitet

“Të zhvarroset” – Një tjetër djalë pretendon se Maradona ishte babai i tij: Dua testin e ADN (FOTO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:19 - 29/11/20 |
mapo.al

Argjentina dhe e tërë bota ende vajtojnë vdekjen e legjendës së futbollit Diego Armando Maradona , i cili u nda nga jeta në moshën 60-vjeçare të mërkurën e kaluar.Por edhe vdekja e Maradonës është aq e trazuar siç ishte edhe jeta e tij.


Jo vetëm që ka filluar një hetim për shkaqet e vdekjes së tij, pas ankesave nga avokati i tij shfaqi për mungesë kujdesi, por trashëgimtarë aspirantë janë shfaqur tashmë, duke u hequr si fëmijët e tij.
Njëri prej tyre është Santiago Lara, i cili dëshiron madje që trupi i Diegos të zhvarroset në mënyrë që ai të bëjë një test të ADN-së dhe të provojë se ai është një pasardhës i legjendës së futbollit.
Lara ishte përpjekur në të kaluarën të provonte marrëdhënien e tij me “Zotin” e topit, pasi në vitin 2016, në deklaratat e tij të para mbi këtë temë, ai kishte thënë:

“Më thanë se babai im i vërtetë është Diego Maradona. Babai im do të jetë gjithmonë Marcello Lara, por mua më thanë që babai im është Maradona. Mendoj se i ngjaj. Unë kam fytyrën, kaçurrelat, gjithçka. Unë shikoj Marcellon dhe e di që nuk ngjajmë. Nuk është e lehtë të zgjohesh në mëngjes me këtë ndjenjë”.

Ndërsa më tej shtoi: “Unë e kuptova kur kalova para një kioske afër shtëpisë time në moshën 13 vjeç dhe pashë një kopertinë reviste me fytyrën e Maradonës dhe timin me pixel poshtë. Unë u trondita sepse nuk dija se çfarë po bëja në atë revistë. Vrapova në shtëpi dhe pyeta Marcellon se çfarë po ndodhte dhe ai më shpjegoi gjithçka. Ai më tha se nëna ime ishte modele kur ishte e re dhe më tha se kishte ndjenjën se unë nuk isha djali i tij. Ai më tha se kishte kërkuar një test të ADN-së por kjo nuk ndodhi kurrë”.

Santiago, 19-vjeçari, humbi tij nënën në vitin 2006. Ajo vdiq në moshën 23-vjeçare pas kancerit në mushkri dhe me rritjen e Santiagos, të cilin e la fëmijë të vogël, është marrë i dashuri i saj, Marcello Lara.

Maradona ka njohur zyrtarisht pesë fëmijë, ndërsa gjashtë të tjerë herë pas here kanë pretenduar të jenë fëmijët e tij.

1


Etiketa: ,

Pas