Aktualitet

“Teatri”/ BBC: Policia tërhoqi zvarrë qytetarët, godina 81-vjeçare u sheshua e tëra

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:08 - 21/05/20 |
mapo.al

Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar, dhuna e policisë ndaj protestuesve dhe debatet që rrodhën pas saj kanë qenë në fokus të mediave ndërkombëtare.


Mes tyre është edhe gjigandi britanik BBC, që i dedikon edhe një kronikë ngjarjeve të Tiranës.


“Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë ka çuar në përplasje të rënda midis protestuesve dhe policisë.


Aktivistë dhe aktorë u tërhoqën zvarrë nga policia teksa godina 81 vjeçare u sheshua e tëra”, shprehet spikeri i BBC.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas