Kronika

“Teatri”/ Prokuroria hetime për dhunën e policisë dhe ekspertizën e inxhinierëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:00 - 18/05/20 |
mapo.al

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, po kryen hetime për të arrestuarit në flagrancë nga policia e shtetit, në lidhje me protestën e datës 17.05.2020.


Gjithashtu është regjistruar procedim penal duke u kryer hetime dhe për kallëzimin e bërë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me ekspertizën e kryer nga inxhinieret apo persona të tjerë të përfshirë.


Nga ana e prokurorisë po kryhen hetime edhe në lidhje me dhunën e pretenduar nga kallëzuesit, si të ushtruar nga punonjësit e policisë.

Pas