Aktualitet

Teliti: Rama po zhduk miliona euro për incineratorë që nuk ekzistojnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:55 - 25/10/20 |
mapo.al

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorian Teliti ka reaguar pas një postimi të kryeministrit Edi Rama lidhur me trajtimin e mbetjeve.


Teliti thotë se “Rama zhduk qindra miliona euro të shqiptarëve për inceneratirë që nuk ekzistojnë, ndërsa publikon video 3D nga Singapori“.


“📽 Zhdukja e parave publike për inceneratorë që nuk ekzistojnë dhe nuk funksionojnë ndodh në Shqipëri ndërsa ER na shfaq video 3D nga Singapori.💸 ER ka tre vite që paguan mbi 23 milion € për inceneratorin e Tiranës që nuk ekziston gjëkundi dhe orvatet t’i ikë përgjegjësisë duke u shfaqur qytetarëve një video nga Singapori.📑 Çudi e madhe që në Singapor nuk paguhen para për vepra që nuk ekzistojnë, tenderat bëhen në mënyrë transparente dhe dëgjohet fjala e institucioneve kombëtare.

💰 ER është bërë mishërimi i ministrit-personazh të barsaletës së njohur të që nuk duket sepse nuk është ndërtuar kurrë“, thekson Teliti, shef i kabinetit të kryedemokratit Lulzim Basha.

Çfarë postoi Edi Rama më herët

1


Etiketa: , , ,

Pas