Aktualitet

Temperatura -5 gradë dhe vranësira, parashikimi i motit sot

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 08:10 - 23/01/20 |
mapo.al

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat pritet të shtohen sot pasdite dhe nesër në pjesën e dytë të ditës dhe të shtunën mund të kemi reshje shiu.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 07ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 12ºC dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 15ºC.Era do të fryej në drejtim Verior-Verilindor me forcë valëzimi 3 ballë.


Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 05ºC dhe në zonat e ulëta nga -1ºC në 07ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas