Aktualitet

Temperatura deri 28 gradë celcius, sot dhe nesër ‘ditë pranvere’/ Moti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 02:56 - 06/11/21 |
mapo.al

Dita e shtunë do të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.


Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.


Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët në veriperëndim e qender, ndërsa në veri reshjet pritet të jenë me intensitet deri mesatar.


Dita e diel pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira deri në mesatare.Nesër do të shënohen temperatura të pazakonta për këtë periudhë të vitit, teksa me vlera deri 28 gradë celcius koha do r’i ngjasojë ditëve të pranverës.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mestare 1-8m/sek, e hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore pritet të fitoj shpejtësi deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas