Aktualitet

Temperatura deri 32°C, sot dhe nesër, ditë për plazh – Parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:40 - 05/06/21 |
mapo.al

Këtë fundjavë do të përjetojmë një verë të vertetë, e shtuna dhe e diela janë ditë të përshtatshme për plazh në bregdet.


Temperaturat do të shënojnë të dielën deri në 32 gradë celsius. Ndërsa dita e sotme do të shënojë gjithashtu vlera atmosferike të një presioni atmosferik të lartë me temperatura deri në 30 gradë në vendet e ulta dhe ato bregdetare.


Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon mot me diell dhe vranësira të larta shtresore të cilat do të përfshijnë kryesisht jugun e qendrën e vendit.Në alpe shi i izoluar mesditën e së dielës. Era do të fryjë juglindje dhe veriperëndim e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë.Temperaturat do të shënojnë rritje si në tabelën e mëposhtshme.

Lexo edhe :  Shtrëngata dhe rrebeshe shiu, por temperaturat mbeten të larta


E shtunë 

E diel

1


Etiketa: ,

Pas