Kryesore

“Temperatura deri në 0°C, shi e rrufe” – Njihuni me parashikimin e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 22/04/21 |
mapo.al

Sot vendi ynë parashikohet të ketë mot me diell e vranësira kalimtare deri në orët e mesditës. Më tej vranësirat vijnë drejt dendësimit

Në orët e mesditës vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta në pjesën më të madhe të vendit dhe gradualisht me kalimin e orëve reshjet fitojnë intensitet deri mesatar.


Në zonën e qendrës dhe atë të veriut reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të fryrë me drejtim juglindje – jugperëndim e lehtë, e në bregdet e vrullshme deri në 15m/s, shoqëruar me dallgëzim të forcës 3-4 ballë.Temperaturat parashikohen në:
zonat malore 0°C deri në 15°C
zonat e ulëta 3°C deri në 18°C
zonat bregdetare 5°C deri në 17°C


1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas