Aktualitet

Temperatura deri në -1 gradë, ja kur përmirësohet moti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:00 - 12/10/21 |
mapo.al

I gjithë territori i Shqipërisë u përfshi prej mbrëmjes së të dielës nga reshje të dendura shiu, të shoqëruara me rrebeshe në disa zona.


E gjithë java që sapo ka nisur do të jetë me kushte të tilla, reshje shiu, dëbore dhe ulje temperaturash, që në zonat malore do të zbresin deri në -1 gradë.


E premtja dhe fundjava përmirësojnë disi kushtet atmosferike, teksa gjatë kësaj të marte nuk do mungojnë shtrëngatat e shiut.I gjithë rajoni këtë javë është i përfshirë nga moti i keq, që në disa vende ka shkaktuar përmbytje.
1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas