Kryesore

“Temperatura deri në -10°C”/ Borë e acar, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 14/02/21 |
mapo.al

Në orët e para të ditës së sotme do të ketë reshje bore me intensitet mesatar e të lartë në qendër e juglindje të vendit.

Në mesditë dëbora do të marrë karakter lokal ndërsa në juglindje do të vijojë me intensitet të ulët.


Si shkak i rënies së mëtejshme të temperaturave do të ketë ngrica të forta në rrugë dhe akumulim dëbore në të gjitha zonat malore dhe kodrinore.
Era do të fryjë me drejtim veri-verilindje 5-15m/s. Përgjatë vijës bregdetare erë intensive. Valëzimi në dete i forcës 5-6 ballë.


Temperaturat parashikohen në:
Zonat malore -10/-3°C
Zonat e ulëta -4/0°C
Zonat bregdetare -1/2°C


1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas