Aktualitet

“Temperatura deri në -13 gradë °C” / Parashikimi i motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 18/01/21 |
mapo.al

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë Shqipërinë duke sjellë kthjellime dhe vranësira të pakta në territor, sipas Meteoalb.Në orët e pasdites vranësirat pritet të shtohen duke krijuar mundësi për reshje të izoluara dëbore.


Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -13°C deri në 6°C.Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.11Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas