Kryesore

Temperatura deri në 27 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:08 - 09/05/20 |
mapo.al

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët në të gjithë territorin. Edhe ditën e diel moti do të jetë i kthjellët.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05ºC në 22ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 26ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 27ºC.


Era do të fryejë në drejtim Jugor ndrësa forca e valëzimit në det 3-4 ballë.
Etiketa:

Pas