Aktualitet

Temperatura deri në 28°C – Si parashikohet moti sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:56 - 22/09/21 |
mapo.al

Sot vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme.


Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore kryesisht në mesditë e pasdite.


Era do të fryjë nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1 deri 8m/sek, e hera-herës pergjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore era fiton shpejtësi deri në 15m/sek.Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.Temperaturat parashikohen:
zonat malore 10°C deri në 23°C
zonat e ulëta 14°C deri në 28°C
zonat bregdetare 15°C deri në 27°C/SHMU/

1


Etiketa:

Pas