Kryesore

“Temperatura deri në 30°C” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:51 - 10/06/21 |
mapo.al

Dita e sotme do të vijojë të mbetet nën qarkullimin e masave ajrore të paqendrueshme


Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës të cilat do të pasohen nga reshje shiu në jug, qendër dhe zonat malore në veri dhe lindje te territorit.


Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri.Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-8m/s, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 ballë.Temperaturat parashikohen:
zonat malore 12°C deri në 25°C
zonat e ulëta 17°C deri në 30°C
zonat bregdetare 15°C deri në 28°C1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas