Kryesore

Temperatura deri në 31°C, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:12 - 12/09/21 |
mapo.al

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë sot mbi territorin tonë kryesisht gjatë paradites. Por duke ju afruar mesditës vranësirat shpeshtohen në zonat jugore dhe qëndrore duke gjeneruar shira aftashkurtër.


Reshjet do të jenë herë pas herë rrebeshe në zonat zonat jugore- juglindore. Ndërsa orët e vona të pasdites sjellin largim gradual të vranësirave dhe reshjeve duke i spostuar drejt kufirit juglindor.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 31°C.Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas