Kryesore

Temperatura deri në 34 gradë, parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 11/06/19 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e periferisë së presionit të ulët atmosferik e cila do të ifluencojë mot pjesërisht të  paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë .


E Martë datë 11 Qershor 2019,  moti do të jetë me kthjellime dhe prani vranësirash deri mesatare në orët e mesditës të shoqëruara me rreshje të izoluara në Juglindje dhe Verilindje. Erdo të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SWmshpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në zonat malore.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/29°

Zonat e  ulëta  20/35°C


Zonat  bregdetare 21/34°C


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas