Kryesore

“Temperatura deri në 34°C” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:23 - 19/06/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb, qarkullimi i masave ajrore nga veriu i kontinentit afrikan do të diktojë kushtet e motit edhe në territorin shqiptar.


Për pasojë kthjellime dhe temperatura relativisht të larta dominojnë deri në mesditë në të gjithë vendin tonë.


Pasditja sjell shpeshtim të vranësirave në zonat veriore dhe juglindore duke rrezikuar shira të pakët. Por orët e vona të pasdites rikthejnë kthjellimet në të gjithë vendin tonë.Temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 12°C deri në 34°C.Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35-40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas