Kryesore

Temperatura deri në 35 gradë, si do të jetë moti sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:11 - 21/07/21 |
mapo.al

Sipas MeteoAlb bregdeti paraqitet me kthjellime por zonat e ulta dhe malore do kenë kalime vranësirash gjatë pjesës së parë të ditës. Parashikohet që pjesa e dytë e ditës por edhe orët e natës të sjellin largim të vranësirave nga vendi ynë duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.


Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes po ashtu edhe në mesditë duke u luhatur nga 15°C mëngjesi deri në 35°C mesdita.


Era do fryjë mestare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Verior- Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

25


Etiketa:

Pas