Kryesore

“Diell por temperatura të ftohta” – Moti sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 27/03/21 |
mapo.al

Dita e shtunë parashikohet me mot të kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare. Vranësirat do të jenë më tepër prezente në orët e vona të mbrëmjes.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 1-5m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 8m/s.


Temperaturat e mëngjesit mbeten relativisht të ftohta ndërsa ato të mesditës gradualisht do të rriten me kalimin e ditëve.
Gjatë ditëve në vijim vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.


1Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas