Aktualitet

Temperatura rriten sërish, këto do të jenë qytetet më të nxehta sot – Moti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:10 - 13/07/21 |
mapo.al

Dita e sotme, e Martë 13 korrik 2021, parashikohet të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin.


Gjithsesi nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në relievet malore shoqëruar me shtrëngata apo shi të dobët afatshkurtër.


Sot temperaturat do të shënojnë vlera më të larta se një ditë më parë me +2 gradë celcius. Temperatura më e lartë do të regjistrohet në Berat, Gjirokastër, Tiranë, Elbasan dhe Shkodër me 36 gradë celcius.

Më pas për tre ditët e mbetura të javës (Mërkurë, Enjte, Premte) vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.Mot i kthjellët në të gjithë territorin si dhe temperatura relativisht të larta.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas