Aktualitet

Temperatura të larta e vranësira kalimtare/ Njihuni me parashikimin e motit për sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:33 - 30/06/20 |
mapo.al

Përgjatë ditës së sotme kthjellimet dhe temperaturat relativisht të larta do të mbizotërojnë në vendin tonë.Mesdita do të sjellë kalime vranësirash, ku më të shpeshta do jenë në skajin verior duke rrezikuar ndonjë rrebesh të izoluar.


Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.
Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.Ditën e sotme, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:


në bregdet: 19 / 33°C

në vendet e ulëta: 16 / 35°C

në vendet malore: 14 / 32°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas