Kryesore

Temperatura të larta, ja parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:51 - 10/06/19 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e periferisë së presionit të ulët atmosferik e cila do të ifluencojë mot pjesërisht të stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë .


Fillimi i javës datë 10 Qershor 2019: Moti do të jetë me kthjellime dhe prani të vranësirave të cialt në orët e mesditës  do të pasohen nga rreshje të izoluara në Juglindje dhe Verilindje të vendit. Erdo të  jetë me drejtim  Verilindje (NEmshpejtësi  10-12 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. 
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   17/31°

Zonat e  ulëta  19/37°C


Zonat  bregdetare 20/35°C
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas