Kryesore

Temperatura të ulëta – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 20/11/20 |
mapo.al

Vendi ynë sot do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike çka përkthehet në një tjetër ditë me mot të kthjellët në të gjithë territorin.


Temperaturat në vlerat e mëngjesit parashikohen të mbeten të ftohta me vlerat nga 0°C në relievet malore deri në 8°C në ato të ulta dhe ato bregdetare.


Sa i përket vlerave të mesditës ato parashikohen nga 12°C në relievet malore deri në 22°C në ato të ulta dhe ato bregdetare.

Për tu theksuar për ditën e nesërme është elementi i erës. Deri në orët e pasdites ajo do të fryjë e lehtë deri mesatare me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-6m/s.Duke filluar nga orët e mbrëmjes era fiton itensitet dhe bëhet e forte dhe intensive me shpëjtësi që parashikohet të arrijë deri në 20-25m/s.Por duhet thënë se era intesnsive parashikohet kryesisht përgjatë zonës së veriperëndimit, vijës bregdetare dhe zonat luginore në veri.

1


Etiketa:

Pas